Kalorimetre Isı Pay Ölçer M-BUS SİSTEMİ
M-BUS SİSTEMİ
<< Listeye dön
 
 
 - M-BUS SİSTEMİ
Kalorimetre Isı Pay Ölçer

 

M-BUS SİSTEMİ

 

Lifos M-Bus Sistemi temel olarak 2 bileşenden oluşur. Bunlar;

1- M-Bus'lı Ölçüm Cihazı

2- Lifos M-Bus Çevirici

 

M-Bus sistemine sahip ölçüm cihazları monte edildikten sonra 2x0.5 mm2'lik kablo ile tüm sayaçlar tek kablo üzerinde toplanır. Binalarda tek kablo üzerinde toplanan sayaçlar M-Bus çevirici aracılığıyla sorgulanıp, her bir sayacın tüketim değerleri bilgisayar programı aracılığıyla paylaştırılır.

Sayaçlar tek kabloya paralel olarak bağlanır. En üst daireden aşağı inen tek bir kabloya tüm sayaçlar bağlanır. Böylece her bir sayaca ayrı kablo çekmek gerekmeden tek kablo ile tüm sayaçlar sorgulanabilir.

Lifos Gider Paylaşım Programı ile fatura programa girilerek her bir dairenin ödemesi gereken miktar tek tuş ile kolaylıkla hesaplanabilir. Bunun için gereken; M-Bus'lı sayaçları bağlamak için Lifos M-Bus çevirici ve Lifos Gider Paylaşım Programının kurulabileceği bir bilgisayardır.

 

 

Lifos M-Bus

 

 

                             Lifos M-Bus Çevirici

 

M-Bus hattından gelen verilerin Lifos M-Bus Okuma yazılımı tarafından okunması için kullanılan cihazlardır. Maksimum 20, 40, 80 veya 250 M-Bus destekli cihazı (slave) okuyabilir.

 

 

 

 

 

Ürün Çeşitlerimiz
Armatür
Kalorimetre Isı Pay Ölçer
Klimalar
Kombiler
Laminant Parke
Merkezi Sistem Kazanlar
Panel Radyatör Havlupan
Şofbenler
Vitrifiye
 
  Copyright © Uygar Mühendislik Tüm Hakları Saklıdır.
Adres : İsmetpaşa Mahallesi Hasan Mevsuf Sokak No:51 / C ÇANAKKALE TELEFON NO : 0 286 212 01 17 E-POSTA : uygar@uygarmuhendislik.com.tr